Cabernet Sauvignon – Exclusive Reserve

L900.00

In Stock
Compare
Description

Cabernet Sauvignon Exclusive është verë premium e prodhuar nga rrushi i përzgjedhur me vjelje të vonë të varietetit Cabernet Sauvignon me kontroll të prejardhjes e cila rritet në kodrat e rajonit të Rahovecit, me lartësi 400-450m. Vera ruhet për 14 muaj në enën e re të drurit Cabernet Sauvignon Vera Exclusive është ngjyrë e kuqe rubin, me aromë frutash të egra dhe aromë karakteristike të varietetit.

  • Verë e KUQE 0,75 L
  • Përmbajtja e alkoolit: 13.5% vol
  • pH: 3.51
  • Acidi total: 6.1 g/L
  • Sheqeri i mbetur: 1.2 g/L

 

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Cabernet Sauvignon – Exclusive Reserve”

Your email address will not be published.

Scroll To Top
Close
Close

Shopping Cart

Close

Shopping cart is empty!

Continue Shopping

Home
Account
Cart
Search